Skanska chystá na Smíchově miliardový obchod s bývalou tramvajovou vozovnou | E15.cz

Skanska chystá na Smíchově miliardový obchod s bývalou tramvajovou vozovnou

26. února 2017 • 10:37

Ještě letos by se v Praze 5 měla uskutečnit velká realitní transakce. Developerská společnost Skanska Property tam pracuje na prodeji svého kancelářského projektu Five. Vznikl předěláním staré tramvajové vozovny.

„Lze očekávat, že prodej projektu Five proběhne v letošním roce,“ uvedla manažerka Skanska Property Alexandra Tomášková.

Zhruba polovinu nové budovy si pronajal americký farmaceutický gigant MSD. Rozšířil tam svoje celosvětové IT centrum. Jeho hlavní část už provozuje v nedaleké administrativní stavbě Riverview. Také to postavila Skanska. Po dokončení a obsazení prodala v roce 2014 objekt americkému fondu Invesco.

Zakladatel bazarů AAA Auto Denny prodává za stovky milionů luxusní vilu v Praze-Troji

Stejní Američané si od Skansky předloni koupili rovněž karlínské kancelářské centrum Corso Court, a to za 55 milionů eur. Částka převyšující v přepočtu jednu miliardu korun může být podobná i v případě projektu Five.

Skanska v současnosti staví naproti Nádraží Holešovice další administrativní centrum Visionary. „O pronájmu budovy probíhají úzká jednání,“ dodala Tomášková. Na zveřejnění jmen konkrétních nájemců podle ní dosud čas nenastal.

 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!