Jinonice - metro tam zase staví. Jak dopadla oprava? | E15.cz

Konec kodrcání autobusem, v Jinonicích zase zastavuje metro. Podívejte se, jak dopadla oprava

720p360p
23. srpna 2017 • 11:21
Jiří Liebreich

Cestující pražským metrem mohou znovu využívat stanici Jinonice na lince B. Po dokončení rekonstrukce za 145 milionů korun zde dopravní podnik obnovil plný provoz. Stanici uzavřel v lednu kvůli tomu, že sem zatékala voda. K otevření Jinonic mělo původně dojít už na začátku srpna - dopravní podnik ale podcenil míru prosakování vody, načež došlo ke zpoždění.

„Stanici jsme uzavírali proto, že hrozily průsaky vody. Dělali jsme injektáže betonových ostění. Vyměnili jsme obklady a podhledy, aby cestující opravdu viděli, že je stanice rekonstruovaná. Vyměňovali jsme hranu nástupiště a samozřejmě celý odvodňovací systém,“ řekl E15 generální ředitel dopravního podniku Martin Gillar.

Ve stanici jsou také opravené povrchy stěn a stropů, nové osvětlení a modernější technologie v neveřejných prostorách.

Znovuotevření stanice je pozitivní i pro zaměstnance pracující v kancelářském komplexu Aviatica developerské společnosti Penta a pro studenty z blízkého kampusu Univerzity Karlovy.

Zápisník Tomáše Stingla: Revizorské jistoty

Dopravní podnik se chystá také na rekonstrukce stanic Skalka, Dejvická a Náměstí Republiky. Na Karlově náměstí a na Andělu navíc připravuje opravu eskalátorů. V současnosti se opravují stanice Muzeum a Palmovka.

Pražský dopravní podnik je největší městskou firmou - zaměstnává asi deset tisíc lidí – a na třech linkách metra provozuje 61 stanic. Praha ho ročně dotuje více než jedenácti miliardami korun.

Podívejte se, jak v historii probíhala výstavba pražského metra:

720p 480p 360p 240p
Výstavba pražského metra

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!