Asociace provozovatelů segwayů žaluje Prahu, důvodem je zákaz vjezdu do centra | E15.cz

Asociace provozovatelů segwayů žaluje Prahu, důvodem je zákaz vjezdu do centra

4. února 2017 • 18:13

Magistrát čelí žalobě asociace provozovatelů dvoukolek. Podala ji kvůli zákazu vjezdu vozítek do centra Prahy. Asociace Segway ČR sdružuje 25 firem provozujících segwaye. Na provoz dvoukolek si stěžovali radnice i obyvatelé centra. Za nerespektování vyhlášky hrozí až dvoutisícové pokuty.

Zákaz vjezdu vozítek segway město schválilo v červenci 2016, ale kvůli chybějícím značkám jej nemohlo vymáhat.

Jezdci tak z ulic zmizeli až na začátku prosince. Asociace provozovatelů vozítek, kteří poskytují služby především turistům, již dříve sdělila, že považuje zákaz za protizákonný a plánuje žalobu za ušlý zisk. Avizovala také, že se obrátí na ministerstvo dopravy. Magistrát tehdy informace o plánované žalobě nekomentoval.

Zákaz vozítek Praze umožnila změna zákona o silniční dopravě, která definovala, co to je segway. Nejznámějším takovým vozítkem je právě segway, patří mezi ně ale i minisegway či samovyvažovací jednokolka. Původně zákon na vozítka pohlížel jako na chodce.

Zákaz vjezdu se týká pražské památkové rezervace, celé Prahy 1, části Prahy 2, Žižkova, Prahy 4 a Smíchova, území Libně, Holešovic a Letné. Instalace více než 600 značek, které vymezují zónu zákazu, vyšla na 3,7 milionu korun. Zákazu předcházela reklamní kampaň, za kterou magistrát zaplatil stovky tisíc korun.

V Česku se prodalo unikátní Ferrari, celkem existuje jen třicet kusů
Na Opatově postaví byty za tři miliardy, developer chystá žádost o územní rozhodnutí
Smíchovské nádraží se dočká opravy, rekonstrukce vyjde na stovky milionů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!