Do Prahy poprvé přiletěl obří Boeing 747-8, nejdelší civilní letadlo na světě | E15.cz

Do Prahy poprvé přiletěl obří Boeing 747-8, nejdelší civilní letadlo na světě

1. července 2016 • 19:47
V Ruzyni bylo rušněji než obvykle, na pražské letiště poprvé přiletěl obří Boeing 747-8 společnosti Korean Air. Letadlo schopné pojmout 368 pasažérů zvýší počet cestujících na lince mezi Prahou a Soulem. Počet pasažérů na trase do Soulu v posledních pěti letech rostl každým rokem, vloni linku v obou směrech využilo přes 180 tisíc cestujících.

Obří letadlo bude mezi Prahou a Soulem létat čtyřikrát týdně do konce září. Se svojí přepravní kapacitou je tento letoun o 26 procent větší než Boeing 777- 300 R, který korejské aerolinky pro lety do Prahy využívají po zbytek roku a který přepraví 291 cestujících.

Letoun řady 747 dopravce využíval i vloni, šlo ale o starší model 747-400 pro 333 pasažérů. Proti němu je novější letadlo nejen robustnější, ale je vybavené i výkonnějšími a zároveň úspornějšími motory, uvedl pilot letounu Slavomír Piskatý.

Boeing 747-8 je s délkou trupu přes 76 metrů nejdelším letadlem pro přepravu cestujících. Rozpětí křídel činí 68 metrů a s výškou necelých 20 metrů je vysoký zhruba jako šestipodlažní budova.

Největší letadlo světa přistálo v Praze, naloží obří generátor pro Austrálii

Autor: ČTK
 

businessinfo.cz

  • V digitálním věku skladují firmy většinu dokumentů stále na papíře. A dělá jim to potíže
  • Pro oznamovatele korupce nejsou potřeba nová pravidla, tvrdí podnikatelé
  • Startup Investiční aukce otevřel faktoring i malým a středním firmám
  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením